top of page
murat_apr23_3.jpg

Murat Opus ile Müziğin Temel İlkeleri Başlangıç

MTİ Başlangıç Tarihi: 4 Nisan 2023

Prof. İlhan Usmanbaş,  Lawrence Butch Morris, Ricky Ford, Ali Perret, Aydın Esen,  Francesco Martinelli, Hüseyin Alptekin gibi müzik ve çağdaş sanat dünyasının önde gelen isimleri ile çalışmış, Güzel Sanatlar Fakültelerinin müzik bölümlerini ve bağımsız müzik akademileri kurulum ve geliştirme çalışmalarını yönetmiş  besteci ve eğitmen Murat Opus ile Teori ve Modern Armoni Giriş çevrimiçi eğitimi her hafta Salı günleri

19.00-21.00 arası 2 saat, toplam 6 hafta sürüyor.

  • Bu programın içerikleri; Bu çalışma başlığı Müzik sanatının temel yapı taşlarını pratik eden bir içeriğe sahiptir. Katılımcılar bu çalışma içerisinde müziğin kullandığı dili öğreneceklerdir. Hepimizin bildiği gibi Müzik kendine özel semboller ile sesleri/sessizlikleri organize ederek çalışmaktadır. Dolayısıyla bu çalışma başlığı ile: Notasyon, ritmik yapı, ölçülendirme, anahtarlar, transpoze etme gibi temel başlıklar pratik edilecektir. Müzik disiplinine ilgi duyan tüm bireyler için zorunluluk barındıran bu başlıkların pratik edilmesi ile katılımcılar hem müziğin temel dilini öğrenmiş olacaklar hem de ileriye yönelik çalışmalarda gelişimlerini daha sağlıklı oluşturacaklardır.

  • Müziğin Temel İlkeleri Başlangıç Eğitimini bitiren katılımcılar Teori ve Modern Armoni Giriş çevrimiçi eğitimine devam edebilirler.  

bottom of page